Ziyaretçi Defteri
   GAFFUR DORUK( SİHİRBAZ SİDORA)
üstadım merhaba ben kayseriden sihirbaz sidora hocam ben 4 yıldır kendi çabalarımla bir yere gelen bir sihirbazım sihirbazların birçoğunu tanıdığım halde hiçbirinden medet ummadım sonradanda çok iyi yaptığımın farkına vardım bu işi bırakasım geliyor bazen neden derseniz tanığım in 10 kişi tanınmış sihirbazlar ya hırsız şerefsizin biri ya tecavüzcü ya falcı yada... neyse hocam niye bu camia dan bukadar hasiyetsiz insanlar çıkar anlamıyorum bu işin gizemi mi bu insanları böyle yapıyor yoksa bu insanlar karekterine uygun bu sanatı görüyorlar anlamadım gitti herneyse hocam Allah hayırlısını versin görüşmek üzere...
   buğra
sizi sevdim ama hocanız zati sunguruda görmek isterdim tabi kide göremem çünkü daha 13 yaşındayım. ama zati sunguru anneannemin anlattığı kadarıyla; bir gün anneannemin dedesi askermiş ve sizin hocanız "Zati Sungur" u sevretmek için askeriye "dedemleri diyim kısaca" bütün alayı hocanızın özel gösterisine getirmiş.sonrahocanız anladığım kadarıyla askerlere; -bakın herkez çaıkısını çıkarsın"o zamanlar her askerde varmış" demiş. Zati Sungur herkezi üzüm bağlarına götürücem, herkez ordan büyük olgun bi üzümü tutup sapına dayasın ve ben kes deyince kessin demiş. sonra birden üzüm bağlarına gitmişler. herkez bi üzüm tutmuş.tam kes emri geleceği sırada Zati Sungur elini çırmış büyü bozulmuş. herkez bi bakmış çakıyı burnuna dayamış. siz ve sizin gibiler sayesinde gösteri hayatı böyle nesilden nesile atlıyacaksizi ve hocanızı tekrar tebrik ediyorum.
   sevcan
Sizi edremitte izledim. tek kelimeyle harikadınız.Eşinizde öyle.sizinle tanışmak istiyorum TEŞEKKÜRLER
   Sevgi
Bu sizi, sevgili eşinizi ve Coco'yu izledik Edremit'te. Harikaydınız ... Teşekkürler...
   Caner DEMİR
Çocukluğumda trt 1de sizin ilizyonlarınızı izleyerek hayal güçümüzü geliştirerek ozamanki biz çocukların dünyasını zenginleştirmiştiniz. Sizi yakından ancak büyüyüp çocuğum olduğunda onunla birlikte görmek nasip oldu. Herşeyden önce yok olan güzellikleri EDREMİT te sizi izleyerek tekrar hatırladım. Allah size eşinize ailenize ve tüm meslektaş ve iş arkadaşlarınıza güç kuvvet sağlık ve azim versin. Kimseye muhtaç etmesin. Tüm çocukların sizi ve ekibinizi izlemesini ve çağımızın vebası olan tv lerden cok hayal güçlerini isteklerini arttıracak sizin gibi değerli üstadların gösteri,piyes ve tiyatrolarını izlemesini dilerim. Zor bir dilek biliyorum. Allah geçinden veresin sizlerde göçtüğünüzde sadece trt arşivlerindeki birer görüntü olarak kalacaksınız. İnşallah sizinde ellerinizden birer ZATİ SUNGUR, SERMET ERKİN çıkar ve bu güzellikleri devam ettirirler. En derin saygı hörmet ve selamlarımı iletir. Başarılarınızın devamını dilerim.
   nurcin ozgur fattahi
sevgili sermet,dun petek dincozun programinda gordum,mail adresini aldim,not birakmak istedim.guzelolan hersey seninle olsun.nurcin
   Hamdiye Algan
Öncelikle bana ayırmış olduğunuz zaman ve göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı eşinize ve size çok teşekkür ederim.Hacettepe Üniversitesi'nde Cumhuriyet Tarihi alanında master yapıyorum,şuan tez aşamasındayım.Tez konum Halkevleri'n'de İnkılap Temsilleri.(1932-1951 yılları arasında faaliyet gösteren Halkevleri)Prof.Dr.Nurhan Karadağ'ın Halkevler'i Tiyatro Çalışmaları adlı eseri yol gösterici olmuştur,fakat bu eser genel olarak tiyatro çalışmalrını ele almaktadır,ben de oynatılmış olan piyeslerin Atatürk İlke ve Inkılaplarını ele alan siyasi propaganda içeren piyesleri inceliyeceğim.İncelediğim kaynaklarda piyesler genelde üç kategoride toplanmış(inkılapları anlatan,sanatsal yönü olan,trajikomediler)fakat hangilerinin inkılapları anlattığı tam bir liste halinde verilmemiştir.Sadece çok önemli olanları verilmiştir.Bu yüzden bende Nurhan Karadağ'ın vermiş olduğu piyes listesindeki yerli oyunlara ulaşıp inkılaplarla ilgili olanları ortaya çıkarmaya çalışıyorum.Sizin koleksiyonunuzdan ulaşmak istediklerimin hepsi yerli oyun fakat ,bu oyunları inceleyip inkılapları ele alanlarını elemem gerekiyor.Halkevleri'nde yaklaşık 356 tane oyun oynatılmış bunların 110 tanesine yakınını CHP sipariş olarak yazdırmıştır.Örneğin;Himmet'in Oğlu,Ak Akça,İstiklal,Kahraman,Kozanoğlu,Beyaz Kahraman gibi.İşte bu oyunlar tezimin ana konusunu oluşturmaktadır.Yardımcı olmanızı istediğim konuyu kısaca anlatmaya çalıştım.Koleksiyonunuzun hepsini inceledim büyük emeklerle oluşturulduğu belli ve sizi tebrik ediyorum.Tezim ciddi bir çalışma olduğu için her yerde araştırma yapıyorum inanın sizin sitenize girdim oyunlara ulaşınca çok sevindim,fotokopi isteme gibi düşüncem yok bu kadar emeğe saygısızlık olur,ama benim oyun metinlerine ulaşmam gerekiyor Kocaeli'ne gelip inceleme gibi bi şansım olursa hemen gelirim.Benim göndermiş olduğum listede elinizde olmayanlar varsa bende size istediklerinizi gönderirim.Bu konuyla ilgili düşüncelerinizi bana müsait olduğunuzda iletirseniz çok sevinirim.Rahatsız ettiysem kusuruma bakmayın.Cep numaram:0532 ......... Hamdiye Algan.Tekrardan çok teşekkürler.
   Faruk Tezcan
Semet Bey Nasılsınız. Size ve ailenize iyi yıllar diliyorum. Sizin gibi bir değerin Yalova tarafından kıymetinin bilinmemesini hala hazmedemiyorum. Yalova'ya ait bir sanal müze oluşturmaya çalışıyorum. Belkide malumünüzdür. www.yalovasanalmuzesi.com Darülbedayide 1932 de oynanan Yalova Türküsü oyunundan bir şiir veya ilginç bir bölüm koyarak ve diğer bilgileride ekleyerek kısa bir tanıtım yapmak isterim. Değişik kaynaklardan yetersizde olsa biraz bilgi toplayabildim. Oyunla ilgili biraz detay verirseniz sevinirim. Saygılar.
Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [ 18 ] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
 Makaleler
   HALK MÜZİĞİMİZİN EFSANE SESİ: MUZAFFER AKGÜN
 İletişim Bilgilerimiz

Sermet Erkin'in menajeri:

VELOX Danışmanlık ve Organizasyon
Valikonağı cad. 135/1 Nişantaşı 34363 - Şişli / İstanbul
Mobil T: +90 532 2011177 ve T: +90 212 2660337-38
info@veloxist.com


               

Tüm Hakları Saklıdır. © Sermet ERKİN 2015

Bugün    223
Toplam    370497